Gaming PC Ryzen 5 5600G MSI A520M A Pro Max / 8GB RAM
-1%
Price in Bangladesh
৳33,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc ryzen 5 5600g msi a520m a pro max / 8gb ram in Bangladesh is ৳33,000 only. Buy Gaming pc ryzen 5 5600g msi a520m a pro max / 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳33,500
৳ 33,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G |
| Processor Speed | 3.9GHz Base Frequency & up to 4.4GHz Turbo Boost Speed |
| Main Board | MSI A520M A Pro Max |
| Monitor | 19" LED Gigasonic |
| RAM | 8GB DDR4 3200 BUS |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in Radeon Graphics 4GB |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 Codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel |
| Networking | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit / 100 Mbit) |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
This Gaming PC arrives with an AMD Ryzen 5 5600G processor, 3.9GHz base frequency, and up to 4.4GHz Turbo Boost speed. It features an MSI A520M A Pro Max main board, 19 LED Gigasonic monitor, 8GB DDR4 3200 BUS RAM, a 256GB SSD hard disk, built-in Radeon Graphics 4GB graphics card, Realtek ALC887 Codec High Definition Audio, Realtek GbE LAN chip, a USB standard keyboard & mouse, etc.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Ryzen 5 5600G MSI A520M A Pro Max / 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★