Gaming PC Ryzen 7 5700G 22" LED 16GB RAM & 512GB SSD
-4%
Price in Bangladesh
৳38,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc ryzen 7 5700g 22" led 16gb ram & 512gb ssd in Bangladesh is ৳38,500 only. Buy Gaming pc ryzen 7 5700g 22" led 16gb ram & 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳40,500
৳ 38,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 5700G |
| Processor Speed | Model: Ryzen 7 5700G Speed: 3.8GHz up to 4.6GHz Cache: L2: 4MB, L3: 16MB Cores-8 & Threads-16 Memory Speed: Up to 3200MHz |
| Main Board | Bioster B450M |
| Monitor | Monitor 22" LED Giga sonic |
| RAM | Corsair 16GB DDR4 3200 |
| Hard Disk | 512GB NVME HP Brand |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Processor Graphics Radeon Graphics Base Frequency 2000MHz, Core Count 8 |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port |
| Networking | 100/1000Gbps |
| Keyboard | USb Giga Sonic |
| Mouse | USB Giga Sonic |
| Modem | 3G/4Gb Modem Support |
| Casing | Xpress Brand / Giga sonic |
| Software | Win 10 Active |
📖 Overview
This ultimate gaming PC is powered by the Ryzen 7 5700G processor. This PC is designed to deliver unmatched performance and immersive gaming experiences. The Ryzen 7 5700G is a high-performance processor that features 8 cores and 16 threads, providing lightning-fast speeds and smooth multitasking. With a 22" LED display, your gaming visuals will come to life with vibrant colors and sharp details. Also, this PC contains a Bioster B450M motherboard, 16GB RAM & 512GB SSD drive storage.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Ryzen 7 5700G 22" LED 16GB RAM & 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★