Gaming PC Core i5 13th Gen 16GB RAM 22" Monitor
-6%
Price in Bangladesh
৳51,900
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 13th gen 16gb ram 22" monitor in Bangladesh is ৳51,900 only. Buy Gaming pc core i5 13th gen 16gb ram 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳55,400
৳ 51,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-13th Gen |
| Processor Speed | 2.50 GHz up to 4.80 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H610 |
| Monitor | Hi-Power Hi22F4K 22 Inch White LED IPS Monitor |
| RAM | 16GB DDR-4 3200 MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Optical Drive | No |
| Audio / Speaker | HDRealtek HD |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Gigasonic RGB Gaming Lighting Combo Set |
| Mouse | Gigasonic RGB Gaming Lighting Combo Set |
| Modem | No |
| Casing | Dynamic White RGB Gaming Lighting Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This gaming PC included an Intel Core i5 13th generation processor, a Gigabyte-H610 motherboard, 16GB RAM, a 512GB NVMe SSD, a Hi-Power Hi22F4K 22 22-inch white LED IPS Monitor, and a Dynamic White RGB Gaming Lighting Casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 13th Gen 16GB RAM 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★