HP 11 Pro Extreme G2 Celeron N3050 4GB / 64GB SSD
-15%
Price in Bangladesh
৳11,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Celeron N3050 Processor |
| Processor Speed | 1.60 GHz |
| Chipset | Intergrated with the processor |
| Screen Size | 11.6" HD Display with 13366 x 768p |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 64GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD graphics |
| Audio/Speaker | DTS Studio Sound |
| Networking | 802.11 a / b / g / n / ac Wireless, Bluetooth Version 4.2 |
| Webcam | Yes |
| Battery | 2 Hours |
| Keyboard | Standard with backlight |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 1.1kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP Extreme Notebook G2 laptop is powered by an Intel Celeron N3050 processor that can generate a base frequency of 1.60 GHz. It has an 11.5" HD display with a resolution of 13366 x 768p. Also, it has 4 GB of RAM. 64 GB SSD and Intel HD graphics card. Moreover, this laptop provides 2 hours of charging backup.
Be the first to review
Share your experience with HP 11 Pro Extreme G2 Celeron N3050 4GB / 64GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★