HP 15-da0xxx Core i5 8th Gen 8GB RAM Touch Laptop
-14%
Price in Bangladesh
৳30,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳30,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 14%
৳35,000
৳ 30,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8260U 8th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.90 GHz, 6M Cache |
| Screen Size | 15.6" 4K Supported HD Touchscreen Display |
| RAM | 8GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 256GB M.2 NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | Yes |
| Graphics Card | 4 GB UHD Intel Graphics |
| Networking | Gigabit LAN, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | HD Webcam |
| Battery | 4 Cell |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Series | Others |
📖 Overview
HP 15-da0xxx ultra slim laptop comes with Intel Core i5 8th generation powerful processor. This laptop has 8GB DDR4 RAM with a speed of 2400MHz which makes the laptop work faster. This laptop comes with 256GB M.2 NVMe SSD storage capacity. There is a 4 cell battery that provides up to 3 hours of backup.
Be the first to review
Share your experience with HP 15-da0xxx Core i5 8th Gen 8GB RAM Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★