HP 15-da1022TX Core i7 8th Gen Nvidia 2GB Graphics
-8%
Price in Bangladesh
৳32,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳32,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳35,000
৳ 32,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 8th Gen |
| Processor Speed | 1.80 up to 4.60GHz |
| Screen Size | 15.6 inch FHD Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Nvidia 2GB Dedicated Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Speakers |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | HP TrueVision HD Camera with Integrated Digital Microphone |
| Card Reader | Multi-Format SD Media Card Reader |
| Battery | 3 Cell Li-Ion prismatic and polymer |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 Home |
| Ports | 2 x USB3.1 Gen 1, 1 x USB2.0 |
| Product Weight (Kg) | 1.77 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP 15-da1022TX laptop is operated by an Intel core i7 8th generation processor, 2GB dedicated graphics card, 8GB RAM, 256GB SSD, 15.6-inch screen, HD display resolution, HD webcam, multi-format card reader, Wi-Fi, and Bluetooth connectivity, licensed Windows 10 operating system.
Be the first to review
Share your experience with HP 15-da1022TX Core i7 8th Gen Nvidia 2GB Graphics and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★