HP 15-fd0xx Core i5 13th Gen 8GB RAM Laptop
-15%
Price in Bangladesh
৳48,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳48,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 16%
৳57,000
৳ 48,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1335U 13th generation |
| Processor Speed | up to 4.6GHz, 12MB L3 Cache |
| Chipset | Intel integrated SoC |
| Screen Size | 15.6" FHD LED Micro-Edge, Anti-Glare, 250nits Brightness, 45% NTSC |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Duel Speaker |
| Networking | Realtek Wi-Fi 6 2 x 2, Bluetooth V5.3 |
| Webcam | HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction |
| Battery | 3-Cell, Li-ion Polymer, 41Wh Capacity |
| Keyboard | Full-Size |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 35.98 x 23.6 x 1.86 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.55 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
The HP 15-fd0xx is a sleek and powerful, reliable laptop designed to meet the demanding computing needs of small businesses, offices, programming, and freelance users. It is powered by an Intel Core i5-1335U 13th-generation processor and can reach speeds of up to 4.6 GHz with Intel Turbo Boost technology. This laptop has a 3-cell, 41Wh Li-ion polymer battery that supports fast charging and can be used for a long time. The HP laptop comes with 8GB DDR4 RAM and 512GB M.2 storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with HP 15-fd0xx Core i5 13th Gen 8GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★