HP Core i5 12th Gen 15.6" FHD 16GB / 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳52,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳52,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 52,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1235U 12th Generation |
| Processor Speed | 12M Cache, 1.30 GHz, up to 4.40 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15.6" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB SSD PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Dual speakers |
| Networking | Realtek RTL8822CE 802.11a/b/g/n/ac 2 x 2 Wi-Fi |
| Webcam | HP True Vision 720p HD |
| Card Reader | 1 x multi-format SD media card reader |
| Battery | 3-cell Li-ion,41 Wh |
| Keyboard | Spill-Resistant |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 35.85 x 24.2 x 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.7 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP 15s-fq5xxx laptop is a powered by Intel Core i5-1235U 12th generation processor with Intel Iris Xe Graphics and 12M cache. It has 15.6" diagonal display that features FHD resolution, IPS type, micro-edge, anti-glare, 250nits brightness, and 45% NTSC. It has 16GB DDR4 RAM which will provide responsive performance for daily tasks.
Be the first to review
Share your experience with HP Core i5 12th Gen 15.6" FHD 16GB / 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★