HP Brand Desktop PC with Core i3 2nd Gen 500GB HDD
-50%
Price in Bangladesh
৳5,999
from 1 seller
The lowest price of Hp brand desktop pc with core i3 2nd gen 500gb hdd in Bangladesh is ৳5,999 only. Buy Hp brand desktop pc with core i3 2nd gen 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 50%
৳12,000
৳ 5,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H61 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in Graphics |
| Optical Drive | DVD R/W |
| Networking | LAN Ethernet |
| Casing | HP |
| Software | Windows |
📖 Overview
This HP is a reliable Brand desktop PC designed to meet the demanding computing needs of small business, office and home users. It is powered by Intel Core i3 2nd generation processor which provides responsive performance for daily tasks. It has 4gb RAM and 500GB HDD storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with HP Brand Desktop PC with Core i3 2nd Gen 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★