HP EliteBook 640 G10 Core i7 13th Gen Laptop
-7%
Price in Bangladesh
৳65,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳65,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳70,000
৳ 65,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1345U 13th Generation processor |
| Processor Speed | up to 4.7 GHz with 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14" diagonal, WUXGA, IPS, anti-glare, 250 nits |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512 GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris X Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang and Olufsen, Integrated Stereo Speaker |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX200 (2 x 2) and Bluetooth 5 combo, non-vPro |
| Webcam | 720p HD Camera with Temporal Noise Reduction |
| Battery | 6-Cell, Li-Ion Battery |
| Keyboard | Spill-Resistant and Optional Backlight |
| Software | Windows 11 |
| Dimensions (W x D x H) | 12.67 x 8.42 x 0.78 inch |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.41 Kg |
| Other Features | Native Miracast support<br>65W nPFC Standard USB Type-C |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook 640 G10 laptop is a powered by Intel Core 5 13th generation processor with Intel Iris X Graphics. It has 16GB DDR4-3200 MHz RAM and 512 GB PCIe NVMe SSD. The laptop comes with 14" diagonal display that features, WUXGA resolution, IPS panel, anti-glare, and 250nits brightness. It has Intel Wi-Fi 6 AX200 (2 x 2) and Bluetooth 5 combo non-vPro for network connectivity, which makes internet browsing, video streaming, and other tasks fast.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 640 G10 Core i7 13th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★