HP Elitebook 745 G5 AMD Ryzen 5 Pro 2500U 8GB RAM
-1%
Price in Bangladesh
৳25,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳25,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 2%
৳26,000
৳ 25,500
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 2500U Processor |
| Processor Speed | Up to 3.6GHz |
| Screen Size | 14" FHD Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Vega 8 Graphics with 4GB Dedicated Graphics |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen-Tuned, Dual Speakers |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 8265 802.11a / b / g / n / ac (2 x 2) Wi-Fi and Bluetooth 4.2 Combo |
| Webcam | 720p HD Webcam |
| Battery | HP 3-cell Long Life (50 WHr) Li-ion |
| Keyboard | Backlight, Dual Point, spill-resistant with drain, HP Dura Keys and privacy |
| Software | Windows 10 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 326 x 234 x 17.9 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.50 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 745 G5 gaming laptop features an AMD Ryzen 5 Pro 2500U processor which can provide up to 3.6GHz speed. It has a 14-inch LED display and a anti-glare panel. Also, it has 8GB RAM, 256GB SSD and 4GB Graphics which makes it perfect for everyday using and gaming.
Be the first to review
Share your experience with HP Elitebook 745 G5 AMD Ryzen 5 Pro 2500U 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★