Mirpur, Dhaka
Save 3%
৳18,000
৳ 17,500
-2%
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳19,000 based on condition and warranty.
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-5200U 5th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 2.5 GHz Up To 3.1 GHz, 3 MB Cache, 2 Cores |
| Screen Size | 14 Inch Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | HD Audio with DTS Studio Sound |
| Networking | Intel 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi and Bluetooth 4.2 Combo, Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Webcam | Yes |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3 Cell Li-ion Battery |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Ports | USB3.0 , VGA Port, Headphone Jack, Microphone Jack |
| Dimensions (W x D x H) | 340 x 236 x 21 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.48 Kg |
| Series | HP EliteBook |
good
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with HP.
No location data available for this page.