HP EliteDesk 705 G3 Small Business Desktop PC
-5%
Price in Bangladesh
৳17,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD A10 PRO-8770 |
| Processor Speed | 3.5GHz Turbo 3.8Ghz 4 Cores |
| Monitor | Not including |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon R7 Graphics Card |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | LAN, WiFi |
| Keyboard | Not including |
| Mouse | Not including |
| Modem | Not including |
| Casing | Hp EliteDesk 705 G3 |
| Software | Windows 10 |
📖 Overview
This Hp EliteDesk 705 G3 Business Desktop PC comes with an AMD A10 PRO-8770 processor with 3.5Ghz Turbo 3.8GHz 4 Core speed. It includes 16GB RAM and 256GB SSD storage capacity. It also has high performance and security management system.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteDesk 705 G3 Small Business Desktop PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★