HP OMEN Core i9 14th Gen 14" OLED RTX 4060 8GB
Price in Bangladesh
৳185,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳185,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 185,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | Core Ultra 9-185H 14th Gen |
| Processor Speed | UpTo 5.10GHz, 24MB Cache |
| Screen Size | 14 inches 3K OLED (2880 x 1800p) Resolution, 120Hz Refresh Rate |
| RAM | 32GB LPDDR5 7467MHz |
| Hard Disk | 1TB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Arc Graphics 16GB Shared , NVIDIA RTX 4060 - 8GB DDR6 Dedicated |
| Audio/Speaker | Dual speakers, HP Audio Boost, HyperX |
| Networking | ntel Wi-Fi 7 BE200 (2×2) and Bluetooth 5.4 wireless card |
| Webcam | HP True Vision 1080p FHD IR camera with temporal noise reduction, IR thermal sensor |
| Battery | 6-cell, 71 Wh Li-ion polymer |
| Keyboard | Shadow black 4-zone RGB backlit keyboard |
| Software | Windows 11 home |
| Dimensions (W x D x H) | 2.32 x 9.19 x 0.67 inches |
| Product Weight (Kg) | 1.6 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP OMEN is a gaming laptop that has 16GB shared and 8GB dedicated NVIDIA RTX 4060 graphics card. It is powered by Core Ultra 9-185h 14th gen powerful processor, which brings an ultimate choice for gamers. It has a 14-inch diagonal 120Hz OLED display with 32GB LPDDR5 RAM and 1TB NVM express drive SSD storage capacity. Moreover, it has a 71Wh massive battery with great charging power that can perform for a long time.
Be the first to review
Share your experience with HP OMEN Core i9 14th Gen 14" OLED RTX 4060 8GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★