HP Pavilion X360 14-ek1009TU Core i5 13th Gen
Price in Bangladesh
৳67,999
from 1 seller
The lowest price of HP 14-ek1009TU in Bangladesh is ৳67,999 only. Buy HP 14-ek1009TU at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 67,999
📋 HP 14-ek1009TU Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Model | ✅ 14-ek1009TU |
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 13th Gen |
| Processor Speed | UpTo 4.60GHz |
| Screen Size | 14" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe 8GB |
| Networking | Wi-Fi: 6E AX211 2 x 2, Bluetooth V5.3 |
| Webcam | HP True Vision 5MP camera with temporal noise reduction & integrated dual array digital microphones |
| Keyboard | LED Backlit |
| Dimensions (W x D x H) | 31.4 x 22.7 x 1.75 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.4 kg |
| Series | HP Pavilion |
📖 Overview
The HP Pavilion X360 14-ek1009TU laptop features an Intel Core i5 13th Gen processor that can reach a maximum speed of 4.6GHz with turbo technology and includes an 18MB L3 cache, 12 cores, and 16 threads. This laptop series of Pavilion comes with 16GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, a 14" diagonal IPS monitor, and comprehensive network and connectivity options including Bluetooth, Wi-Fi, and LAN.
Be the first to review
Share your experience with HP Pavilion X360 14-ek1009TU Core i5 13th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★