HP ProBook 11 x360 G4 EE Core i5 8th Gen Touchscreen
-26%
Price in Bangladesh
৳19,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳19,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 27%
৳26,000
৳ 19,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Mini |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | Up to 1.30GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 11" Touchscreen Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel(R) UHD Graphics 615 |
| Audio/Speaker | 2x Integrated stereo speakers |
| Networking | 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 5.0 |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | SD, SDHC, SDXC |
| Battery | 48Wh, 3-cell |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 300 x 205 x 20 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.44 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP ProBook laptop has an 11" touchscreen display. It is powered by a Core i5 8th-generation processor that can generate speeds up to 1.30GHz. It has 8GB of RAM, 256GB SSD, Intel(R) UHD Graphics 615, and 2x Integrated stereo speakers. Moreover, it offers a 48Wh, 3-cell battery capacity that provides long-term charging backup.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 11 x360 G4 EE Core i5 8th Gen Touchscreen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★