HP ProBook 430 G8 Core i3 11th Gen
Price in Bangladesh
৳28,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳28,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 28,500
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-1115G4 |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.00 GHz up to 4.10 GHz |
| Screen Size | 13.3-inch with 1366 x 768p Resolution |
| RAM | 8GB DDR4 3200 MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Audio/Speaker | Integrated stereo speakers; Integrated dual-array Microphone |
| Networking | LAN, WI-FI, Bluetooth |
| Webcam | HD |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 45 Wh Li-ion |
| Keyboard | Spill-resistant keyboard |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 430 G8 laptop arrives with an Intel Core i3 11th generation processor that can reach up to 3.00GHz base frequency & up to 4.10GHz. The laptop also features a 13.3-inch display with 1366 x 768p resolution, 8GB DDR4 3200 MHz RAM, 256GB SSD, LAN, WI-FI, Bluetooth connectivity, Spill-resistant keyboard, HD webcam, etc.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 430 G8 Core i3 11th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★