HP ProOne 240 G9 Core i7 12th Gen All-In-One PC
Price in Bangladesh
৳115,200
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳115,200 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳116,000
৳ 115,200
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | All in One PC |
| Processor Type | Intel Core i7-1255U 12th Generation |
| Processor Speed | Up to 2.6 GHz Frequency with Intel Turbo Boost Technology 12 MB L3 Cache, 10 Cores, and 12 Threads |
| Monitor | 23.8 inch diagonal, 1920 x 1080p, IPS, antiglare, WLED-Backlit, 250 nits, 72% NTSC |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris X Graphics |
| Audio / Speaker | Integrated Realtek ALC3274, Dual 2 W speakers |
| Networking | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Keyboard | HP 225 Wired |
| Mouse | HP 225 Wired |
| Software | Windows 11 Home Single Language |
📖 Overview
HP ProOne 240 G9 All-in-One PC is a powered by Intel Core i7 12th generation processor with Intel Iris X shared graphics. It has 16GB DDR4 3200MHz which ensures fast access to files for smooth multitasking and improved productivity. It features a 23.8" FHD display that gives you an immersive viewing experience for entertainment and creative work. It has integrated 10/100/1000 GbE LAN for network connectivity, along with Realtek RTL8821CE Wi-Fi 5 802.11ac 1 x 1 Wi-Fi M.2 Card and Bluetooth 5.2 combo.
Be the first to review
Share your experience with HP ProOne 240 G9 Core i7 12th Gen All-In-One PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★