HP Victus 15-fb0777AX Ryzen 5 5600H Gaming Mica Silver
Price in Bangladesh
৳65,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳65,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 65,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5-5600H |
| Processor Speed | Up to 4.2GHz, 16MB Cache |
| Screen Size | 15.6" (1920x1080), 144Hz Refresh Rate |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB AMD Radeon + 4GB Radeon RX 6500M Dedicated |
| Audio/Speaker | Built-in |
| Networking | Wi-Fi, Bluetooth, Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Webcam | HD |
| Card Reader | Multi-format SD Media Card reader |
| Keyboard | LED Backlit |
| Dimensions (W x D x H) | 358 x 240 x 23 mm |
| Product Weight (Kg) | 2.37 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP Victus 15 gaming laptop features AMD Ryzen 5-5600H processor, up to 4.2GHz speed, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 512GB SSD, 15.6" display, and dedicated 4GB Radeon RX 6500M. This laptop is designed in Mica Silver color which is very attractive and eye-catching.
Be the first to review
Share your experience with HP Victus 15-fb0777AX Ryzen 5 5600H Gaming Mica Silver and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★