HP ZBook 17U G6 Core i5 9th Gen 8GB RAM 500GB HDD
-5%
Price in Bangladesh
৳38,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳38,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳40,000
৳ 38,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-9465U 9th Generation |
| Processor Speed | 8M Cache, Max Turbo Frequency up to 4.30GHz Intel Turbo Boost Technology |
| Screen Size | 17.3” FHD LED Screen (1920 x 1080) |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Stereo speakers with high dynamic range |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 9560 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi and Bluetooth 5 Combo, vPro |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Battery | 4 Cell 51Wh Internal Battery |
| Keyboard | RGB Backlit |
| Software | Windows 10 Pro |
| Ports | 37.0 x 25.17 x 1.85 cm |
| Dimensions (W x D x H) | 303.8 x 207.9 x 21.25mm |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook 17U G6 comes with a powerful Intel Core i5-9465U 9th Generation processor that has a maximum Turbo frequency up to 4.30GHz Intel Turbo Boost Technology and 8M Cache. It has a 17.3” FHD LED Screen that has up to 1920 x 1080p resolution and it has a 720p HD Camera so you can easily take picture with this laptop anywhere or anytime you want. With its 8GB DDR4 RAM and 500GB HDD Hard Disk storage capacity gives a smooth and fast using performance.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook 17U G6 Core i5 9th Gen 8GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★