Lenovo IdeaPad 320 Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳22,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳22,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 22,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8250U 8th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, 1.60 GHz Up To 3.40 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 15.6 inch Diagonal FHD bent, Anti-Glare UWVA eDP, 250 nits, 45% NTSC |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 530M 4GB DDR5L |
| Audio/Speaker | Built-In Speaker |
| Networking | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, WiFi, Bluetooth |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3 Hours Backup |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Series | Others |
📖 Overview
This Lenovo IdeaPad 320 comes with a powerful Intel Core i5-8250U 8th Generation processor that has 6 MB cache, and 1.60 GHz up to 3.40 GHz processor speed. It features a 15.6-inch Diagonal Anti-Glare FHD display and has an HD webcam to capture high-quality pictures and videos. Also, with its 8GB DDR4 RAM and 256GB SSD Hard Disk storage capacity gives a smooth and fast performance.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo IdeaPad 320 Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★