Lenovo Ideapad 330 Core i3 8th Gen 8GB / 128GB + 1TB
-20%
Price in Bangladesh
৳20,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳20,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 20%
৳25,000
৳ 20,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8130U |
| Processor Speed | 2.20 GHz up to 3.40 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 15.6 Inch 1920 x 1080 FHD, 4K Supported |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB M.2 PCLe NVME SSD + 1TB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Optical Drive | Yes |
| Graphics Card | 6GB Graphics with Dedicated RADEON |
| Audio/Speaker | Dual Speakers |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Webcam | HD Web Camera |
| Card Reader | Multi Format Card Reader |
| Battery | 2.00 Hours Battery Backup |
| Series | Others |
📖 Overview
Lenovo IdeaPad 330 81DE gaming laptop has an Intel core i3 8th generation processor, 8GB RAM, 1TB SATA HDD + 128GB SSD, 15.6 inches full HD anti-glare display, DVD super multi double-layer drive, Intel HD graphics, and web camera.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Ideapad 330 Core i3 8th Gen 8GB / 128GB + 1TB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★