Dell Latitude 3190 Pentium N5030 11.6" Touch
-6%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Barisal Sadar, Barisal
Save 6%
৳16,500
৳ 15,500
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Pentium Silver N5030 Processor |
| Processor Speed | 1.10GHz / up to 2GHz, 4 MB cache |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 11.6" backlight Touch screen |
| RAM | 4GB DDR 4 2400MHz |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD graphics 605 |
| Audio/Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | Intel 802.11 a / b / g / n / ac Wireless LAN / Bluetooth Version 4.0 |
| Webcam | HD webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3 Cell |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 303.8 x 207.9 x 21.25mm |
| Product Weight (Kg) | 1.45 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
Dell Latitude 3190 comes with an Intel Pentium Silver N5030 processor that can generate 1.10GHz base frequency & up to 2GHz turbo boost speed. Also, the laptop includes 4GB RAM and 200GB solid-state drive capacity, an 11.6'' LED backlight touch display, Wi-Fi connectivity, an HD webcam, and 3 cell battery.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3190 Pentium N5030 11.6" Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★