Dell Chromebook 11 Pentium 4th Gen 4GB RAM Laptop
-52%
Price in Bangladesh
৳8,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Pentium 4th Gen N3440 |
| Processor Speed | up to 1.90GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 11.6" eDP 200 nits Anti-Glare |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 16GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Realtek I2S based codec ALC5650 |
| Networking | Wi-Fi 6 & Bluetooth 5 Combo |
| Webcam | HD webcam |
| Battery | 3-cell lithium ion, 42 Whr Rechargeable |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 303.3 x 206.0 x 20.75 mm |
| Product Weight (Kg) | 1265.2 gm |
| Series | Others |
📖 Overview
Dell Chromebook 11 is a Chrome operating system laptop with a 11.60-inch display that has a resolution of 1366 x 768 pixels. The laptop is powered by a Pentium 4th Gen N3440 processor with Intel HD graphics card. It comes with 4GB of RAM and 16GB of HDD storage.
Be the first to review
Share your experience with Dell Chromebook 11 Pentium 4th Gen 4GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★