Lenovo ThinkPad T14 Core i5 10th Gen 16GB RAM 256GB SSD
-16%
Price in Bangladesh
৳35,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳35,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳42,000
৳ 35,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Generation |
| Processor Speed | 1.60 GHz, up to 4.20 GHz with Turbo Boost, 6 MB Cache, 4 Cores / 8 Threads |
| Screen Size | 14 FHD IPS Anti-glare |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Dolby Audio Speaker System Dual far-field microphones |
| Networking | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | Multi-Format Card Reader |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.95 x 8.94 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.46 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad T14 comes with a powerful Intel Core i5-10210U 10th Generation processor with Turbo Boost up to 4.20 GHz, 6 MB cache, and 4 cores / 8 threads. It has a 14 FHD IPS Anti-glare display and a 720p HD Camera for capturing pictures and videos. Also, it has 16GB RAM and 256GB SSD Hard Disk capacity, giving a smooth and fast experience.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad T14 Core i5 10th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★