Sako TNS 40KVA 3-Phase Servo Voltage Stabilizer
-3%
Price in Bangladesh
৳130,000
from 1 seller
The lowest price of Sako tns 40kva 3-phase servo voltage stabilizer in Bangladesh is ৳130,000 only. Buy Sako tns 40kva 3-phase servo voltage stabilizer at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Motijheel, Dhaka
Save 4%
৳135,000
৳ 130,000
📋 Voltage Stabilizer Full Specification
| Item | Voltage Stabilizer |
|---|---|
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 304V-456V |
| Output Voltage | AC380V ± 4% |
| Protection | Over/Low Voltage Protection |
| Display | Analog |
| Noise Level | <-50dB |
| Environmental | Temperature: -5-60 Degree |
| Origin | China |
📖 Overview
This Sako TNS is a servo voltage stabilizer that regulates the voltage of the power supply and can protect equipment from power fluctuations and other electrical hazards. It has a power capacity of 40KVA. You can use this stabilizer in various settings including home, office, school and industry. It also has an Analog Meter display that displays voltage and other quantities.
Be the first to review
Share your experience with Sako TNS 40KVA 3-Phase Servo Voltage Stabilizer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★