Desktop PC Core i7 7th Gen 16 GB RAM 21.45" Monitor
-3%
Price in Bangladesh
৳28,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 7th gen 16 gb ram 21.45" monitor in Bangladesh is ৳28,500 only. Buy Desktop pc core i7 7th gen 16 gb ram 21.45" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳29,500
৳ 28,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel 7th Gen Core i7-7700 |
| Processor Speed | 3.40GHz |
| Main Board | Gigabyte B150 |
| Monitor | 21.45" Revenger Optix G22FW White |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Build-in 4GB on HD graphics |
| Optical Drive | Liteon DVD-R/W |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000Mmbps |
| Keyboard | A4 Tech USB |
| Mouse | Biostar AM2 |
| Casing | View one Dynamic ATX casiing |
📖 Overview
This Desktop PC features an Intel core i7 7th generation processor, Build-in 4GB on HD graphics card, Gigabyte B150 motherboard, 16GB desktop RAM,512GB SATA, 21.45-inch desktop PC monitor, DVD R/W, USB keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 7th Gen 16 GB RAM 21.45" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★