Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB RAM & 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳30,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 3400g 8gb ram & 256gb ssd in Bangladesh is ৳30,800 only. Buy Desktop pc ryzen 5 3400g 8gb ram & 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 30,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 3400G |
| Processor Speed | 3.7GHz up to 4.2GHz |
| Main Board | MSI A520M A Pro Max |
| Monitor | Value Top 22" LED Borderless Monitor |
| RAM | Adata 8GB DDR4 2666bus |
| Hard Disk | Kingspec 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Hi-Power USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC has AMD Ryzen 5 3400G processor with Radeon Graphics, 3.7GHz up to 4.2GHz frequency range, Adata DDR- 4 8GB RAM, MSI A520M A Pro Max motherboard, Kingspace 256GB SSD, Revenger OVO RGB standard Casing, USB standard keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB RAM & 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★