Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳12,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳12,700 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 12,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 3.60GHz |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO casing |
📖 Overview
Desktop PC has an Intel Core i5 6th generation processor, 8GB DDR4 2400MHz RAM, 128GB SSD, Gigabyte H-110M Main Board, 4GB Built-In On HD Board Graphics, USB Standard Keyboard, USB Standard Mouse, and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★