Desktop PC Core i3 2nd Gen 120GB SATA SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳13,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | 3 MB Cache, Frequency up to 3.30GHz |
| Main Board | Esonic 61M |
| Monitor | 17" LED |
| RAM | Adata 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Stereo Front Facing |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Mouse | Mouse USB Optical |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i3 2nd generation processor which speed up to 3.30GHz, a 3 MB Cache. It offers 17 inch LED monitor and also comes with 4GB DDR3 RAM and 120GB SATA SSD storage capacity. This PC supports ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen 120GB SATA SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★