Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 120GB SSD
Price in Bangladesh
৳8,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Esonic H61 with HDMI |
| Monitor | Dell 19” LED Full Fresh |
| RAM | 4GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 2GB HD Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | Space ATX Standard Tower |
📖 Overview
The PC features a 19" LED Full Fresh monitor, Esonic H61 motherboard with 2GB HD graphics, Intel Core i3 processor, 120GB SSD, 4GB RAM, Intel Heavy Duty Cooler, and Space ATX Standard Tower casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★