HP EliteBook 850 G5 Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-2%
Price in Bangladesh
৳34,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳34,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Barisal Sadar, Barisal
Save 3%
৳35,000
৳ 34,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8250U 8th Generation |
| Processor Speed | 1.6 GHz base frequency, up to 3.4 GHz, 6 MB Cache and 4 Cores |
| Screen Size | 15.6 inch diagonal FHD IPS LED-backlit display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 8265 802.11a / b / g/n / ac (2 x 2) Wi-Fi and Bluetooth 4.2 Combo, vPro |
| Webcam | HD |
| Battery | 3-Cell, 56 WH |
| Keyboard | Spill-Resistant with Drain |
| Dimensions (W x D x H) | 14.60 x 9.91 x 0.73 inch |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.78 kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook 850 G5 laptop is powered by Intel Core i5-8250U 8th generation processor and can run up to 3.6 GHz using Intel Turbo Boost technology. This laptop has a 15.6-inch diagonal FHD IPS LED-backlit display. This laptop has 8GB RAM which allows for smooth multitasking and faster access and has a 256GB SSD Hard Disk.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 850 G5 Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★