Desktop PC Core i3 3rd Gen 8GB RAM / 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳7,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳7,800 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 7,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-3240 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.20GHz |
| Main Board | Gigabyte H-61M |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128 GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 2GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000 Mbbs Lan Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel Core i3 3rd generation processor that can generate up to 3.20GHz speed. The PC package also has an Intel Core i3 3rd generation processor, 3.40GHz, Gigabyte-H61 Motherboard, 8GB RAM, 128GB SSD, USB Standard Keyboard, and OVO Black Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★