Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳12,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram 500gb hdd in Bangladesh is ৳12,800 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 12,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.50GHz |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Esonic 17 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4 GB on Board |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as an Intel Core i3 6th generation processor, up to 3.50GHz processor speed, an Esonic 17-inch LED Monitor, 8GB RAM, 500GB HDD Hard Disk, Intel HD Graphics 4 GB on Board, HD Audio Port, USB Standard mouse & keyboard, Windows software, and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★