Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-16%
Price in Bangladesh
৳12,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳12,500 only. Buy Desktop pc core i3 8th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳15,000
৳ 12,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3-8100 |
| Processor Speed | 3.60GHz |
| Main Board | Gigabyte H-310M |
| RAM | DDR4 8GB |
| Hard Disk | 128GB Sata |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 630 Graphics Card |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Mini Used Black Colure Casing |
📖 Overview
This desktop PC has a Gigabyte H-310M motherboard, Intel core i3 8th generation processor, DDR4 8GB RAM, 128GB SSD, Intel UHD 630 Graphics Card, USB Standard Keyboard, and USB Standard Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 8th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★