Desktop PC Core i5 1st Gen 4GB RAM / 250GB SSD
-13%
Price in Bangladesh
৳6,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 1st Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Esonic- H55 |
| Monitor | LG 17" Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 250GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | New GigaSonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 07 |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i5 1st gen processor, 4GB RAM, 250GB SSD, GigaSonci Soft Keyboard, HP Good Mouse, LG 17" Full HD Monitor, 2GB Built-In On HD Board Graphic, Space ATX Strong Casing, Esonic- H55 motherboard, and Windows 07 operating system etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 1st Gen 4GB RAM / 250GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★