Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB DDR4 / Asus H110M
-6%
Price in Bangladesh
৳15,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus H110M Motherboard |
| Monitor | Gigasonic 19" LED Full Fresh (New) |
| RAM | 8GB DDR-4 ( 2666 MHz ) |
| Hard Disk | 120GB SSD SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5 6th Generation processor, an Asus H110M motherboard, a new Gigasonic 19" LED monitor, 8GB DDR-4 RAM, a 120GB SSD SATA hard disk, a 2GB built-in HD graphics card, a new Gigasonic soft keyboard, a new HP M10 wired mouse, ATX strong casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB DDR4 / Asus H110M and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★