Gaming PC Core i5 6th Gen with 19" LED Monitor
-5%
Price in Bangladesh
৳18,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 6th gen with 19" led monitor in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Gaming pc core i5 6th gen with 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳19,500
৳ 18,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6400 6th Gen |
| Processor Speed | 2.70GHz up to 3.30GHz |
| Main Board | Asus H-110MK |
| Monitor | China 19" LED (Used) |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SSD or 1TB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel HD 530 2GB on Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek port |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | Official Keyboard |
| Mouse | Official USB Mouse |
| Casing | Mini RGB OVO |
📖 Overview
This Gaming PC includes a Core i5 6th Gen processor that provides up to 3.20 GHz speed. It comes with an Asus H-110MKmotherboard, 16GB DDR4 desktop PC RAM, 256GB SSD or 1TB HDD option, and a USB standard keyboard and mouse. This desktop PC setup also comes with a 19" LED monitor.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 6th Gen with 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★