Desktop PC Core i7 2nd Gen 16GB RAM 18.5" Monitor
-7%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 2nd gen 16gb ram 18.5" monitor in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Desktop pc core i7 2nd gen 16gb ram 18.5" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳14,000
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-2600 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.40GHz up to 3.80GHz, 8MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H-61M DS2 |
| Monitor | Starex 18.5" LED Monitor |
| RAM | 16GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G / 4G modem support |
| Casing | Gig sonic Brand Micro ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
The Desktop PC comes with an Intel Core i7 2nd generation processor, 16GB RAM, and a Gigabyte H-61M DS2 motherboard. This desktop comes with 256GB SATA which can store all necessary videos and files. Also includes an RGB casing USB mouse, and keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 2nd Gen 16GB RAM 18.5" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★