Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
-25%
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 26%
৳23,500
৳ 17,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4700 4th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.40 GHz, 8 Cache, 8 Threads, 4 Cores |
| Main Board | Gigabyte H81M |
| Monitor | 19 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 240GB SATA + 1000GB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | 1GB Graphics On Board |
| Audio / Speaker | HD Realtech |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Casing | ATX Standard Casing |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i7-4700 4th Generation processor, Gigabyte H81M main board, 19-inch LED monitor, 8GB DDR3 RAM, 240GB SATA hard disk, 1000GB HDD, 1GB graphics card, Realtech HD audio/speaker, 100/1000 Mbps networking, and ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★