Desktop PC Intel Core i5 2nd Gen 4GB RAM 1TB HDD 19" Monitor
-17%
Price in Bangladesh
৳12,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 2nd gen 4gb ram 1tb hdd 19" monitor in Bangladesh is ৳12,000 only. Buy Desktop pc intel core i5 2nd gen 4gb ram 1tb hdd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳14,500
৳ 12,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.1 GHz Clock Speed |
| Main Board | Intel H61 |
| Monitor | Gigsonic 19" LED Full HD |
| RAM | AData 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 1TB 7200RPM |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 1TB 7200RPM |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound |
| Networking | 1000/100Mbps |
| Keyboard | Gigasonic USB |
| Mouse | Optical USB Mouse |
| Casing | ATX Casing |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5 2nd generation processor, 19" Full HD LED monitor, 4GB RAM, 1TB hard disk storage capacity, and Gigsonic USB keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 2nd Gen 4GB RAM 1TB HDD 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★