Desktop PC Core i7 6th Gen 2TB HDD 16GB RAM
-17%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen 2tb hdd 16gb ram in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen 2tb hdd 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 17%
৳21,700
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 6th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz up to 4.0 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H110M-A |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 2TB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in 8GB |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i7 6th generation processor,16GB RAM, 2 TB HDD, Gigabyte GA-H110M-A motherboard, Realtek ALC887 codec high definition audio, and 8GB built-in graphics.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen 2TB HDD 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★