Desktop PC Quad Core 4GB RAM 500GB HDD
-51%
Price in Bangladesh
৳4,899
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳4,899 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 51%
৳10,000
৳ 4,899
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Quad Core Processor |
| Processor Speed | 3.00 GHz, 8 MB Cache |
| RAM | 4 GB |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in 2GB Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Support |
| Networking | 100/1000MBPS |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
This Desktop computer has an Intel quad-core processor, 3.00 GHz maximum base frequency, 4 GB desktop RAM, 500GB HDD, built-in graphics, HD Realtek audio support, and ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Quad Core 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★