Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-20%
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 21%
৳14,500
৳ 11,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, Up to 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H110M-DS2 Micro ATX |
| RAM | 8GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | On Board 3GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | HD Realtech |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Giga sonic USB |
| Mouse | Lenovo USB |
| Casing | Ovo |
📖 Overview
The desktop computer has an Intel Core i5 6th generation processor, 128GB SATA SSD, 8GB DDR4 RAM, Gigabyte GA-H110M-DS2 Micro ATX motherboard, USB standard keyboard, Mouse, and ATX RGB casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★