Gaming PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 256 GB SSD 19" LED
-8%
Price in Bangladesh
৳17,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 6th gen 8gb ram 256 gb ssd 19" led in Bangladesh is ৳17,000 only. Buy Gaming pc core i5 6th gen 8gb ram 256 gb ssd 19" led at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳18,500
৳ 17,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Core i5 6th Zen |
| Processor Speed | Max Turbo Frequency. 3.30 GHz. Intel® Turbo Boost Technology 2.0 Frequency‡ 3.30 GHz. Processor Base Frequency. 2.70 GHz. |
| Main Board | Bioster H-110M Intel Chip |
| Monitor | 19"Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4, 2666 Bus Speed |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 3GB HD Graphic |
| Keyboard | USB Giga sonic |
| Mouse | USB Giga sonic |
| Casing | RGB Gaming Casing |
📖 Overview
This Gaming PC Comes with a processor of Intel core i5 6th generation that can generate a higher frequency speed of 3.20GHz. In addition, the PC has an 8GB DDR-4,19" LED display, 2666 Bus Speed type RAM, 256GB M.2 SSD drive capacity, Intel HD 510 graphics card storage, a USB Giga sonic keyboard, Mouse, and RGB Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 256 GB SSD 19" LED and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★