HP 15-dw2059ne Core i5 10th Gen 2GB Dedicated Graphics
-10%
Price in Bangladesh
৳31,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP 15-dw2059ne Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Model | ✅ 15-dw2059ne |
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1035G1 10th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.20 GHz Turbo Frequency |
| Screen Size | 15.6" FHD Screen with a 60 Hz Refresh Rate Display & 1920 x 1080p resolution |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD, 1TB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | 2GB Dedicated Graphics |
| Audio/Speaker | Dual front-facing speakers |
| Networking | Wi-Fi 5 (1x1) & Bluetooth 4.2 (802.11a/b/g/n/ac) |
| Webcam | HP Webcam |
| Keyboard | Full-sized keyboard |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP 15-dw2059ne comes with a powerful Intel Core i5 10th generation processor speed that has a turbo frequency speed of up to 4.20GHz. It has a 15.6-inch FHD screen with a 60 Hz Refresh Rate Display and 1920 x 1080p resolution. With its 8GB DDR4 RAM, 256GB NVMe SSD + 1TB HDD Hard Disk and 2GB Dedicated Graphics gives a super fast and smooth performance.
Be the first to review
Share your experience with HP 15-dw2059ne Core i5 10th Gen 2GB Dedicated Graphics and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★