HP 250 G10 Core i3 13th Gen 512GB SSD Laptop
-17%
Price in Bangladesh
৳36,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 1315U 13th Generation |
| Processor Speed | 8M Cache, 1.60 GHz up to 3.0 GHz |
| Screen Size | 15.6-inch, HD, anti-glare, 250 nits brightness, 45% NTSC Color gamut |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB PCIe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo speakers, integrated digital microphone |
| Networking | Realtek Wi-Fi 6 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card |
| Webcam | 720p HD camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 41 Wh Li-ion |
| Keyboard | HP Premium Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 36 x 23.6 x 1.86 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.52 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP 250 G10 laptop has 15.6-inch diagonal display that features HD resolution, anti-glare, 250 nits brightness, and 45% NTSC Color gamut. It is a powered by Intel Core i3 1315U 13th generation processor. It has 16GB DDR4 RAM that provides responsive performance for everyday tasks. It also has a 512GB PCIe SSD that provides ample storage space for documents, files, and application. It has an HP 3-cell, 41Wh Li-ion battery that offers long-lasting battery life.
Be the first to review
Share your experience with HP 250 G10 Core i3 13th Gen 512GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★