Hp ZBook 14U G5 Core i5 7th Gen 256GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳28,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | Base Speed 1.6 GHz, Boost up to 3.4 GHz, 8MB Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14" Diagonal FHD IPS Anti-Glare LED-Backlit Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers |
| Networking | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth V4.2 |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 3-Cell, 50 Wh Li-Ion Battery |
| Keyboard | HP Spill-Resistant Backlit Keyboard with function key control |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.84 x 9.22 x 0.71 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.51 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook 14U G5 laptop comes with a powerful Intel Core i5 7th generation processor that has a Base Speed of 1.6 GHz, Boost up to 3.4 GHz and 8MB Cache. It has a 14" Diagonal FHD IPS Display and has HP Spill-Resistant Backlit Keyboard with function key control. Also, it has 8GB RAM and 256GB SSD Hard Disk storage capacity with UHD Graphics 620 Graphics Card it gives a super fast using performance.
Be the first to review
Share your experience with Hp ZBook 14U G5 Core i5 7th Gen 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★