HP EliteBook 850 G2 Core i5 5th Gen Laptop
-14%
Price in Bangladesh
৳20,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳20,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳24,000
৳ 20,500
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-5200U 5th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.20 GHz, Maximum Turbo Frequency 2.70 GHz, 3M Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15.6" HD Standard-Viewing Angle eDP Anti-Glare LED Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 5500 |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers |
| Networking | 802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN / Bluetooth Version 4.0 |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | Multi Card Reader |
| Battery | 3 Cell 53 WHr Long Life Battery |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Windows 10 |
| Dimensions (W x D x H) | 35.94 x 23.67 x 1.98cm |
| Product Weight (Kg) | 1.82Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook 850 G2 laptop comes with some amazing features such as 5256GB SSD storage capacity, 8GB RAM, Intel core i5-5200U 5th generation processor, base frequency 2.20 GHz, maximum turbo frequency 2.70 GHz, 3M cache, 15.6" HD standard-viewing angle eDP anti-glare LED display, stereo speakers, 802.11 a/b/g/n/ac wireless LAN / Bluetooth version 4.0, 720p HD camera, 3 cell 53 WHr long life battery, backlit keyboard, and Windows 10 software.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 850 G2 Core i5 5th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★