HP Omen 15-dc0xxx Core i7 8th Gen Gaming GeForce GTX
-8%
Price in Bangladesh
৳55,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳55,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳60,000
৳ 55,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-8th Gen |
| Processor Speed | 2.20GHz |
| Chipset | intel |
| Screen Size | 15.6" |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | SSD 128 + HDD 1TB |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB Graphics |
| Networking | 2.4GHz wireless connection, LAN, Bluetooth, Wi-Fi |
| Webcam | 720p FaceTime HD camera |
| Product Weight (Kg) | 2.32 Kg |
| Series | HP Omen |
📖 Overview
This HP Omen 15-dc0xxx laptop features an Intel Core i7-8th Gen processor, 16GB RAM, 128GB SSD, 1TB HDD, and a NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB graphics card. It has a 2.4GHz wireless connection, a 720p FaceTime HD camera, and a 2.32kg weight. It also has a 144 Hz refresh rate.
Be the first to review
Share your experience with HP Omen 15-dc0xxx Core i7 8th Gen Gaming GeForce GTX and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★